فراخوان همیاری جهت حمایت از کودکان در معرض بازماندگی از تحصیل

فراخوان همیاری جهت حمایت از کودکان در معرض بازماندگی از تحصیل:

دشواری شرایط اقتصادی می تواند منجر به ترک تحصیل کودکان شود؛ از این رو برآنیم تا تعدادی از کودکان درمعرض این آسیب را در سال تحصیلی جدید حمایت نماییم.

اولویت این طرح با کودکان کار از جمله کودکان ضایعات جمع کن و کودکانی است که والدین آن ها درگیر یکی از معضلات آسیب های اجتماعی شده اند و امکان یا دغدغه تحصیل فرزندشان را ندارند.

حداقل هزینه تحصیلی یک کودک در هرماه به طور میانگین 200 هزار تومان تخمین زده می شود که بخشی از این مبلغ نیز می تواند صرف درمان و تامین سایر نیازهای آموزشی و معیشتی کودکان یا نوجوانان شود.

با پرداخت ماهیانه ی مبلغی دلخواه و حتی به ظاهر اندک می توانید با این کودکان همراه شوید و یا حداقل با اشتراک گذاری این مطلب با دوستان و آشنایان خود، فرصت آموزش را برای تعداد بیشتری از آنان فراهم نمایید.

در صورت تمایل به مشارکت در این طرح لطفا به شماره واتساپ ( ۰۹۳۰۰۲۵۷۳۰۷ ) پیام دهید تا اطلاعات تکمیلی برای عضویت در این طرح برای شما ارسال گردد.

شماره کارت جهت واریز مبلغ مشارکت شما: 6221061213405873
(بانک پارسیان به نام خانه دیدار دوست)

فراخوان دوم تهیه بسته مواد غذایی خشک و بسته های بهداشتی ویژه دوران شیوع کرونا

دوستان عزیز سلام امیدواریم که همگی خوب و سلامت باشید.

?

همان طوری که بسیاری از شما می دانید ، متاسفانه تعطیلی مشاغل روزمزد در هفته های گذشته ،خانواده های کم برخوردار بسیاری را تحت فشار های متعدد معیشتی قرار داده است.

?

علاوه بر گروه هدفی که از ماه ها قبل ، توسط تیم مدد کاری خانه دیدار دوست شناسایی شده بودند، هم اکنون بواسطه گروه های رسمی و غیر رسمی فعال در شش منطقه کم برخوردار شهری ، مثل مراکز پایگاه های خدمات اجتماعی ، مدارس و افراد محلی در حال شناسایی و ارزیابی تلفنی خانواده های جدید هستیم.

هزینه بسته ها برای هر خانواده حدود 150 هزار تومان خواهد بود.تخمین زده می شود که برای اجرای این مرحله مجموعا حدود 115 میلیون تومان مورد نیاز باشد.

?

شما در صورت تمایل به مشارکت در این طرح ، می توانید از دو طریق مشارکت داشته باشید :حالت اول:می توانید مبلغ اهدایی خود را تا 10 اردیبهشت ماه به شماره کارت زیر واریز نمایند.هر چند به دلیل بحران موجود ، مراحل خرید و توزیع بسته ها قبل از پایان فراخوان آغاز خواهیم کرد .

6221061213405873 به نام خانه دیدار دوست

حالت دوم : می توانید با اشتراک گذاری پوستر های مربوط به این فراخوان ، در این مسیر با ما همراه شوید . در ضمن به دلایلی که برای ما هم مشخص نیست ، انتقال اینترنتی از کارت تجارت و ملت به حساب پارسیان موسسه امکان پذیر نمی باشد . با تشکر از همکاری شما خانه دیدار دوست

فراخوان تهیه بسته مواد غذایی خشک و بسته بهداشتی

?فراخوان تهیه بسته مواد غذایی خشک و بسته بهداشنی?

فراخوان تهیه بسته مواد غذایی خشک و بسته بهداشتی

سلام دوستان

امیدواریم که همگی خوب و سلامت باشید.

?به یاری خدا قصد داریم که همزمان با نزدیک شدن به نوروز، توزیع بسته مواد غذایی خشک را در بین خانواده های تحت حمایت اجرا کنیم. این بار همه گیری بیماری کرونا در کشور، به تبع آن کسادی بازار، برخی از مشاغل خانواده ها نظیر مشاغل خدماتی بر ضرورت این توزیع به همراه بسته های بهداشتی افزوده است.
?هم چنین رعایت ملاحظات بهداشتی در کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا ما را بر آن داشته که این طرح را با کمترین نیروی اجرایی به شرح زیر عملیاتی کنیم :

1- تمامی خرید ها توسط دو نفر از داوطلبان مجموعه و  با رعایت نکات بهداشت فردی و عمومی صورت خواهد گرفت.

2- در مرحله بسته بندی تمام اقلام توسط مایع مخصوص ضد عفونی خواهند شد و سپس با رعایت نکات بهداشت فردی ( ماسک و دستکش ) توسط دو نفر بسته بندی خواهد شد.

3- در مرحله سوم تمامی بسته ها با پوشش بهداشتی مناسب و در بسته های چندلایه، در چند روز متوالی و در ساعات پایانی شب بین خانواده های تحت حمایت ما در شیراز توزیع خواهد شد.

4- با توجه به اینکه بهتر است در حال حاضر افراد شاغل در خیابان از جمله کودکان کار، افرادی که ضایعات جمع آوری می کنند و زنان سرپرست خانوار مانند سایر افراد جامعه در خانه بمانند؛ لذا بسته های غذایی و بهداشتی کوچکی ویژه این افراد نیز تهیه خواهد شد.

5- علاوه بر بسته و بروشور آموزشی، آموزش هایی جهت پیشگیری از این بیماری نیز توسط داوطلبان آموزش دیده ما و با رعایت نکات بهداشتی فردی و عمومی صورت خواهد گرفت.

?به یاری خدا قصد داریم، در این برنامه برای حدود 90 خانواده و حدود 100 فرد شاغل در خیابان بسته های بهداشتی و غذایی تهیه کنیم.
?هزینه هر دو بسته برای خانواده ها حدودا 300 هزار تومان خواهد بود و هزینه هر بسته برای افراد شاغل در خیابان حدود 130 هزار تومان خواهد بود .
?جمع کل هزینه مورد نیاز برای این فراخوان حدود 40 میلیون تومان است.

?دوستانی که علاقه مند به مشارکت در این طرح هستند، لطفا مبلغ اهدایی خود را تا 6 روز دیگر یعنی تا تاریخ 20  اسفند به شماره کارت زیر واریز نمایند.

6221061213405873

شماره شبا :

‏IR810540206230100567470605

( به نام خانه دیدار دوست )

?دوستانی که می توانند در معرفی مراکز فروش دستکش لاتکس و مایع ضد عفونی ما را یاری کنند، لطفا در واتساپ پیام دهند .

طرح یاری در فصل سرما

 

?یاری در فصل سرما?

یاری در فصل سرما : ان شا الله ما هم در “خانه دیدار دوست” در تلاش هستیم برای خانواده های تحت حمایت، وسایل گرمایشی مثل بخاری، پتو و حتی بسته غذایی خشک  تهیه کنیم و هم چنین تعدادی بسته هدیه  شامل ( دستکش، کلاه، جوراب،ماسک صورت و حلوای خرمایی) را بین افرادی که از طریق جمع آوری ضایعات گذران زندگی می کنند تهیه و توزیع کنیم.

یاری در فصل سرما

مخاطبان این طرح همه همشهری هایمان هستند که به دلیلی ناگزیرند این شب های سرد را در خیابان بگذرانند: زباله گردها، کودکانِ کار، کارتن خواب ها، پاکبان های شهرداری و …

یاری در فصل سرما

در صورتی که قصد مشارکت در این فراخوان را دارید می تواند مبلغ واریزی خود را تا روز جمعه 15 آذر ماه به شماره کارت زیر واریز نمائید:    6221061213405873

(بانک پارسیان به نام خانه دیدار دوست)

یاری در فصل سرما

یادمان باشد که از ساعت 9 شب به بعد برای ملاقات این عزیزان زمان مناسب تری است.

آن ها که از تاریکی شب همچون لباسی برای حفظ آبرویشان بهره می برند.

یاری در فصل سرما

ابر است و باران و باران؛

پایان خوابِ زمستانیِ باغ،

آغازِ بیداریِ جویباران …

(شفیعی کدکنی)

www.khanedoust.ir

Instagram : khanedoust.ir

طرح الفبای مهربانی

?طرح الفبای مهربانی?

طرح الفبای مهربانی : حمایت تحصیلی از کودکان بازمانده از تحصیل  و کودکان کار
?فراهم کردن امکان تحصیل برای کودکان کار و کودکان بازمانده از تحصیل وهمچنین آموزش مهارت های ضروری زندگی به ایشان همواره یکی از مهم ترین اهداف و آرزوهای ما بوده است.
?برای تحقق این هدف، به صورت سالانه، امور تحصیلی کودکان تحت حمایت موسسه را با اختصاص کمک هزینه ثبت نام و تهیه لوازم التحریر پیگیری می کنیم ولی متاسفانه در این میان همیشه کودکانی باقی می مانند که به دلایل مختلف از جمله کافی نبودن ظرفیت مدارس، وضعیت اقتصادی خانواده، آگاهی کم والدین از ضرورت تحصیل کودکان و ... موفق به حضور در مدارس دولتی نشده و از نعمت آموختن بی بهره می مانند.
?همین طور در طرح الفبای مهربانی عده ای از کودکان به علت نداشتن حامی برای پیگیری امور تحصیلی در مقاطع ابتدایی مجبور به ترک تحصیل می شوند.
?از سال 1396 «خانه دیدار دوست» آموزش تعدادی از این کودکان را در قالب برگزاری کلاس های جبرانی و کلاس های تقویتی به عهده گرفته است.
?سال گذشته 90 کودک و  نوجوان در این موسسه آموزش های کلاس اول و سواد آموزی را دریافت نمودند و در حال حاضر نیز تعداد 70 دانش آموز دختر و پسر بازمانده از تحصیل در خانه دیدار دوست مشغول به تحصیل می باشند.
?طرح پشتیبان تحصیلی (ایجاد مکان و زمانی برای ارتباط با یک بزرگسال باسواد، پیگیری برخی امور تحصیلی، رفع اشکال و انجام تکالیف مدرسه) یکی از برنامه های طرح الفبای مهربانی است که در آن شما می توانید با پرداخت مبلغی دلخواه به صورت ماهیانه بخشی از هزینه های آموختن کودکان خانه دیدار دوست را تامین نمایید و با همکاری خود فرصت آموزش را برای تعداد بیشتری از کودکان فراهم کنید.
?(لطفا نام، شماره تلفن و مبلغ مورد نظر را از طریق شماره واتساپ 09174009423 برای ما ارسال کنید تا برای یادآوری های بعدی و برنامه ریزی از آن استفاده کنیم)
شماره کارت جهت واریز مبلغ مشارکت شما:    6221061213405873
(بانک پارسیان به نام خانه دیدار دوست)
در طرح الفبای مهربانی با ما همراه باشید.
صفحه اصلی

فراخوان

فراخوان همیاری جهت حمایت از کودکان در معرض بازماندگی از تحصیل

جمع آوری حمایت نقدی و غیر نقدی با نزدیک شدن به نوروز

با ما همراه شوید

می خواهم در این مسیر همراهتان باشم

در خانه دوست چه می گذرد

مددکاری خانه دیدار دوست
آموزش های خانه دیدار دوست
اشتغالزایی خانه دیدار دوست

ویدئوهای خانه دیدار دوست

پیشنهاد میدهیم از فیلم های ساخته شده توسط ما دیدن فرمایید

با ما همراه باشید

مشاهده تمامی کلیپ ها

همیاری

داوطلب گرامی، بابت اینکه تصمیم به همیاری گرفته اید به شما تبریک می گوییم. شما برای مشارکت در امور خیریه می توانید از راه های زیر آمادگی خود را اعلام نمایید

می خـواهم بصورت مـالی مشارکت کنم

می خواهم بصورت اجرایی مشارکت کنم

گزارش فعالیت ها

خواندنی ها

ایده های انسان دوستان

تماس با ما