هرکدام از ما احتمالا تجربه بیماری را در خود یا در خانواده خود داشته ایم و خوب می دانیم درد بیماری بتنهایی چه اختلالاتی در زندگی بیمار و اطرافیانش ایجاد می کند.

در کنار درد بیماری و مراقبت مستقیم از فرد بیمار، روند درمان نیازمند پیگیری های مکرر و رفت و آمد به مطب پزشکان و بیمارستانها خواهد بود که معمولا روندی بسیار خسته کننده است. حال تصور کنید فرد بیمار و خانواده اش از لحاظ درآمدی امکان پرداخت هزینه های درمان را نداشته باشند… شاید تماشای بیماری اعضای خانواده در حالیکه به دلیل مسائل مالی امکان مداوا وجود ندارد از خود بیماری سخت تر و دردناکتر باشد.

اگر فرد بیمار پدر و یا مادر یک خانواده باشد اختلالی که در زندگی خانواده ایجاد میشود بسیار دردناک تر است. مثلا تصور کنید شرایط پدری را که تامین کننده مالی خانواده بوده، یا مادری که نقطه اتکای همسر و فرزندان بوده و حالا خود بیمار شده است.

به همین دلیل کمک به هزینه های درمانی خانواده های تحت پوشش جزء آرزوهای مهم ما قرار گرفت. در این راستا سعی می کنیم از طریق وام با قسط های بسیار اندک یا وام بلاعوض، مشکلات مالی بیماری را در این خانواده ها کاهش دهیم. انشاالله.

غیر از کمکهای مالی اقدامات زیر نیز در زمینه مسائل بهداشتی-درمانی پیگیری می شود:

1-  مراقبت از مادران باردار

2-  مراقبت از تغذیه نوزادان شیرخوار با تامین شیر خشک و پوشک مناسب

3-  پیشگیری از بیماری های شایع از طریق برگزاری دوره های غربالگری بیماری های شایع

4-  ارتباط با پزشکان دغدغه مند و ارجاع و معرفی خانواده های اولویت دار به آنان