فیلم آخرین سامورایی The Last Samurai

فیلم آخرین سامورایی The Last Samurai ماجرای افسری امریکایی که از زندگی و اعمال خود به غایت گریزان است و برای رهایی از این خستگی ماموریتی برای مقابله با سامورایی ها را قبول میکند تا به آموزش ارتش ژاپن بپردازد . در این میان در نبردی بین ارتش ژاپن و سامورایی ها، کاپتان اتان الگرن به اسارت جنگجویان بومی ژاپن در می آید و در این بین با فرهنگ و طرز فکر آنها آشنا می شود.

مشخصات فیلم:

محصول : 2004
کارگردان: ادوارد زوئیک
نویسنده: جان لوگان
بازیگران:
تام کروز
کن واتانابه
هیرویوکی سانادا
تونی گلدوین
تیموتی اسپال
ژانر: تاریخی، اکشن، درام
موسیقی : هانس زیمر
نامزد چهار اسکار.فیلم دوبله فارسی دارد.

فیلم آخرین سامورایی The Last Samurai
فیلم آخرین سامورایی The Last Samurai

فیلم های افسانه ای در باورهای ما تاثیر میگذارند:

در روزهایی که دست یافتن به واقعیت محض تمام هدف زندگی انسان‌ها شده، افسانه‌ها تاثیر عمیقی بر انسان می‌گذارند. گاه آنقدر غرق در روزمرگی‌ها و یکنواختی می‌شویم که از یاد می‌بریم زیستن و جنگیدن برای حفظ شرافت از افتخارات پدران ما بوده ‌است. فیلم «آخرین سامورایی» به کارگردانی ادوارد زوویک، تلاش می‌کند این داستان تاریخی را در گوش مردمان امروز زمزمه کند.

یکی از دیالوگ های ماندگار این فیلم:

امپراتور: به من بگو او چطوری مرد؟
ناتان: من به شما می گویم او چطور زندگی کرد.

فیلم آخرین سامورایی The Last Samurai
فیلم آخرین سامورایی The Last Samurai

درباره فیلم:

ناتان آلگرن (تام کروز) از همان ابتدا به صورت یک آدم شکست‌خورده به تصویر کشیده می‌شود. وقتی دارند او را با عناوینی مثل «قهرمان جنگ» و «دارنده مدال شجاعت» معرفی می‌کنند، تصویر او را می‌بینیم. یک فرد دائم‌الخمر که نفرت را از چشمانش می‌توان خواند. تکان‌دهنده‌تر از این، چند لحظه بعد است.

اما دقیقاً به همین دلیل است که او قابلیت تبدیل به یک سامورایی را دارد. او حالا فردی است که می‌تواند فرق خوب و بد را تشخیص دهد و به همین دلیل می‌توان به او اعتماد کرد. برای همین است که رابطه میان ناتان و شورشی‌ها، هر چه که پیش می‌رویم، بهتر می‌شود. رابطه رو به بهبودی که نشانه‌اش را در رابطه میان ناتان و پسر بزرگ تاکا و هیروتاروی فقید می‌بینیم.

فیلم The Last Samurai در جشنواره ها:

“آخرین سامورایی” نامزد چهار اسکار شد و در مجموع به ۳۹ نامزدی در جشنواره‌های دیگر رسید که ۱۵ بار منجر به کسب جایزه گردید به شما پیشنهاد می‌کنم اگر تا به حال این فیلم را ندیده‌اید آن را به لیست دیدنی‌های خود در آینده اضافه کنید، پشیمان نمی‌شوید!

فیلم آخرین سامورایی The Last Samurai
The Last Samurai

این فیلم مانند فیلم “چه رویاهایی که می آیند” ارزش دیدن را دارد.
نقدهای کاملتر این فیلم را در سایت همشهری آنلاین و طرفداری با کلیک بر روی نام آنها میتوانید بخوانید.
با خانه دیدار دوسا همراه باشید در معرفی فیلم های بعدی.

برچسب ها